Wicepremier: budowa centralnego szpitala w Poznaniu jest ważną inwestycją dla regionu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2020 14:16

Realizacja Centralnego Zintegrowanego Szpitala Klinicznego w Poznaniu o wartości 591 mln zł będzie dźwignią rozwojową dla miasta, całej Wielkopolski - oceniła we wtorek (23 czerwca) w Poznaniu podczas uroczystości przekazania czeku na wsparcie budowy obiektu wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Wicepremier: budowa centralnego szpitala w Poznaniu jest ważną inwestycją dla regionu
Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz; FOT. PTWP

- To pierwsza tak duża inwestycja, która będzie zrealizowana w Poznaniu i od 20 lat finansowana w pełni ze środków centralnych. To oznacza, że sam proces jej przygotowania, realizacji, jeszcze zanim szpital zostanie uruchomiony będzie dźwignią rozwojową dla Poznania i dla całej Wielkopolski - powiedziała wicepremier.

Dodała, że tej inwestycji nie udałoby się rozpocząć i realizować bez współpracy rządu z samorządem. - Jesteśmy w trudnym miejscu, nie zawsze ta przyjaźń jest tutaj prawdziwą, raczej ma gorzki smak niż słodki, ale to najlepszy dowód, że pracujemy z każdym i tam , gdzie taka współpraca jest niezbędna, tam gdzie jest ona potrzebna, tam gdzie zadania publiczne muszą być realizowane to współpracujemy - podkreśliła Emilewicz.

Całkowita wartość inwestycji w nowy szpital to 591 mln zł z czego 520 mln zł stanowi dofinansowanie.

Łukasz Pawłowski (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum