We Wrocławiu powstanie nowa porodówka?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2009 10:05

W odpowiedzi na szereg publikacji, które ukazały się na łamach prasy, a które dotyczyły kłopotów z miejscem dla wrocławianek na tamtejszych porodówkach, Roman Szełemej, pełnomocnik zarządu województwa dolnośląskiego ds. służby zdrowia, zapowiedział, że być może w mieście powstanie nowy oddział porodowy.

Urzędnicy tłumaczą, że warunki do rodzenia we Wrocławiu są dobre, bo w ubiegłym roku łóżka były wykorzystane jedynie w 80 proc. W praktyce wygląda to jednak nieco inaczej. Niektóre kobiety są odsyłane od szpitala do szpitala. Część z nich rezygnuje z porodu we Wrocławiu i szuka miejsc w pobliskich szpitalach, np. w Trzebnicy lub Oławie.

- Spróbuję przekonać zarząd województwa, żeby dał zgodę na zmianę profilu medycznego nowego szpitala na Złotnikach - powiedział Gazecie Wyborczej Szełemej. - W pierwszej wersji nie uwzględniliśmy oddziału położniczo-ginekologicznego, bo taki nie istniał w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej przy ul. Traugutta i Okręgowym Szpitalu Kolejowym SP ZOZ przy ul.Wiśniowej. Funkcję tych szpitali ma przejąć nowa placówka.

Oddział dla kobiet liczyłby około 30 łóżek, dodatkowo powstałby również oddział noworodkowy. W sumie nowy szpital obliczono na mniej więcej 400-500 miejsc. Jego budowa ma być modułowa, więc nie byłoby problemu z wprowadzeniem zmian architektonicznych.

Budowa szpitala jeszcze się nie zaczęła. Zgodnie z planem ma być gotowy w ciągu dwóch-trzech lat.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum