Warszawa: za pół roku ruszy internetowa rejestracja w przychodniach

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2011 12:47

W Szpitalu Bielańskim pacjenci będą mogli zapisać się do lekarza przez internet, ale dopiero w 2013 r. Szybciej, bo za sześć miesięcy, ma ruszyć elektroniczna rejestracja w warszawskich przychodniach.

Warszawa: za pół roku ruszy internetowa rejestracja w przychodniach
Dyrekcja Szpitala na Bielańskiego im. ks J. Popiełuszki podpisała umowę na unijną dotację, w ramach której placówka otrzyma 2,6 mln zł na informatyzację. Brakujące do realizacji całego projektu 500 tys. zł lecznica dołoży ze swoich pieniędzy.

Karty pacjentów leczonych na oddziałach już są prowadzone w wersji elektronicznej. Jednak chorzy z przychodni czy ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego nadal mają papierową dokumentację. Po zinformatyzowaniu całego szpitala wszystkie dane pacjentów mają być wprowadzane w wersji elektronicznej. Dopiero gdy wszystkie dane zostaną wprowadzone do komputerów, pacjenci będą mogli zapisywać się do lekarza przez internet.

Za pieniądze z Unii informatyzują się także przychodnie na Mokotowie, Woli, Ochocie i Żoliborzu. Aby sięgnąć po unijne środki, założyły konsorcjum.

39 przychodni będzie miało wspólny elektroniczny system rejestracji, który powinien ruszyć za pół roku. Koszt realizacji całego projektu to 4 mln zł.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum