Warszawa: wybory niebawem, nowa przychodnia w Wilanowie

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 12 października 2010 18:07

13 października zostanie oficjalnie otwarta nowa przychodnia w Wilanowie. Dotacja z Urzędu m. st. Warszawy na budowę i wyposażenie przychodni wyniosła 3,7 mln zł.

Nowa przychodnia rejonowo-specjalistyczna  przy ul. Przyczółkowej 33 jest jedną z 14 placówek SZPZLO Warszawa-Mokotów, obejmującego swoim zasięgiem mieszkańców Mokotowa (ponad 220 tys.) i Wilanowa (około 20 tys.). Prace budowlane rozpoczęły się w 2007 roku.

Przychodnia ma zapewniać mieszkańcom stołecznych dzielnic, Powsina i okolic świadczenia medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz stomatologii, kardiologii, ginekologii i położnictwa, badań USG i rehabilitacji, zarówno w ramach poradni, jak i w ośrodku rehabilitacji dziennej.

Przychodnia od dnia otwarcia zapewniać będzie świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Pozostałe świadczenia medyczne zależne są od uzyskania kontraktu z NFZ na rok 2011. Utworzenie ośrodka rehabilitacji dziennej umożliwi pacjentom otrzymanie kompleksowych świadczeń zdrowotnych w czasie kilkugodzinnego pobytu w placówce.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum