Warszawa: wkrótce otwarcie Strefy Rodzica w Szpitalu Dziecięcym

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 08 czerwca 2018 19:06

W Szpitalu Dziecięcym im. prof. Jana Bogdanowicza przy ul. Niekłańskiej w Warszawie 19 czerwca otwarta zostanie Strefa Rodzica zrealizowana w ramach projektu społecznego "Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom".

Tak będzie wyglądała Strefa Rodzica Fot. Szpital Dziecięcy w Warszawie

Na ponad 100 m kw powierzchni Budimex stworzył Strefę Rodzica przeznaczoną dla opiekunów i małych pacjentów ze wszystkich 11. oddziałów szpitala. Warszawski szpital przyjmuje rocznie ponad 15 tys. pacjentów i jest pierwszą placówką medyczną w stolicy objętą tym programem.

Jego celem jest zwiększenie komfortu dzieci przebywających w szpitalach poprzez tworzenie przestrzeni, w których mogą spędzać czas ze swoimi rodzicami i choć na chwilę zapomnieć o chorobie. Program realizuje i w całości finansuje Budimex SA.

Sala Strefy Rodzica w szpitalu przy ul. Niekłańskiej  zostanie podzielona na trzy części: wykładową, szkolną i część przeznaczoną głównie do zabawy dla najmłodszych pacjentów, ze specjalnie dla nich zaprojektowanymi meblami. Każda z części będzie w innej kolorystyce z ręcznie malowanymi dekorami. Na całej powierzchni sali Budimex położył nowe panele winylowe.

Całości dopełnią karnisze na dużych oknach z kolorowymi zasłonami, obudowane parapety, stoły do nauki i specjalnie dostawione pomieszczenie na pomoce naukowe i zabawki dla młodych pacjentów. 

Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” wystartował 5 lat temu i do tej pory w ramach projektu zrealizowano 24 komfortowe Strefy na dziecięcych oddziałach polskich szpitali przeznaczonych dla rodziców i najmłodszych pacjentów.Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum