Warszawa: wiosną rusza remont Szpitala Sióstr Elżebietanek

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 28 grudnia 2009 09:26

Gruntowana modernizacja pochłonie 115 mln złotych.

– To będzie szpital dla wszystkich mieszkańców stolicy – zapowiada Wiesław Kaczmarek, prezes Platinum Hospitals, spółki obsługującej inwestycję (wydzierżawiła obiekt na 30 lat od Zgromadzenia Zakonnego Sióstr św. Elżbiety). Prywatna lecznica ma nadzieję na kontrakt z NFZ, który zapłaci za „publicznych” pacjentów.

Cała inwestycja ma kosztować 115 mln zł, to o 25 mln zł więcej, niż wstępnie planowano. Będzie realizowana w dwóch etapach. Najdłużej do kwietnia 2011 r. potrwa remont starego, pięciokondygnacyjnego budynku lecznicy oraz budowa podziemnego pawilonu.

Wiesław Kaczmarek zapewnia, że budowa ruszy w kwietniu. Jego spółka wystąpiła o pozwolenie na budowę, a do końca stycznia ma zostać podpisana umowa z wykonawcą. W odnowionej części znajdzie się m.in. zaplecze diagnostyczne, chirurgia jednego dnia z czterema salami zabiegowymi, stacja dializ oraz poradnia specjalistyczna. Będą też sale chorych. Wszystkie z osobną toaletą i klimatyzowane.

Chorzy będą leczeni w ramach jednego oddziału specjalistycznego (obejmującego m.in. chirurgię ogólną i naczyniową, ortopedię, laryngologię, gastroenterologię, urologię i nefrologię, kardiologię i neurointernę). Dzięki temu będzie można przesuwać łóżka w zależności od potrzeb. Oddział ma liczyć 170 miejsc.

Po uruchomieniu starej części o pow. 7 tys. mkw. w 2012 r. rozpocznie się budowa nowego skrzydła – czteropiętrowego pawilonu o pow. 5 tys. mkw. Jego sercem ma być blok operacyjny z sześcioma salami. Szpital SS. Elżbietanek od 2006 r. jest nieczynny, bo miasto nie dogadało się z siostrami w sprawie wysokości czynszu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum