Warszawa: w Szpitalu Wolskim powstanie oddział geriatryczny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2015 17:17

Do końca września tego roku w warszawskim Szpitalu Wolskim powstanie oddział geriatryczny na 36 łóżek. Szpital przygotowuje się do kompleksowego programu leczenia ludzi w starszym wieku i planuje uruchomienie dziennego oddziału psychogeriatrycznego.

Warszawa: w Szpitalu Wolskim powstanie oddział geriatryczny

Jak poinformował w poniedziałek (12 stycznia) stołeczny ratusz, chorzy będą mieli do dyspozycji 10 sal trzyosobowych, jedną pięcioosobową salę obserwacyjną oraz jedną salę jednoosobową. Wszystkie sale chorych będą wyposażone w węzeł sanitarny dostosowany do potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych. Pokoje będą więc odpowiednio większe, np. sale trzyosobowe będą miały powierzchnie 28 - 29 m kw.

Na oddziale znajdą się też m.in. sale terapii zajęciowej i fizykoterapii, pokoje zabiegowe, gabinet psychologa oraz pokoje lekarskie i administracyjne. Powstaną w pawilonie wykorzystywanym obecnie na stacje dializ i aptekę, a wcześniej na szpitalną kuchnię. Modernizacja obejmie powierzchnię około 1,5 tys. m kw.

Koszt prac budowlanych, które finansowane są z budżetu miasta, to blisko 3,4 mln zł. Uruchomienie oddziału planowane jest przed końcem III kwartału 2015 r.

Jak zaznacza ratusz, uruchomienie oddziału będzie zależne od decyzji NFZ w sprawie przyznania placówce odpowiedniego kontraktu na opiekę geriatryczną. Jeśli okaże się to niemożliwe, oddział powiększy dotychczasową bazę internistyczną, bowiem dwie trzecie pacjentów internistycznych szpitala ma ponad 65 lat.

Szpital Wolski przygotowuje się do kompleksowego programu leczenia ludzi w starszym wieku. Planuje m.in. uruchomienie Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego - dziennego oddziału psychogeriatrycznego.

Ratusz podkreśla, że ze względu na starzenie się społeczeństwa, w tym mieszkańców stolicy, zabezpieczenie świadczeń geriatrycznych jest jednym z priorytetów zdrowotnych Warszawy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum