×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: w 2016 r. rusza budowa Szpitala Południowego

Autor: tvnwarszawa.tvn24.pl/Rynek Zdrowia11 grudnia 2015 10:25

Warszawscy radni zdecydowali w czwartek (10 grudnia), że w przyszłym roku rozpocznie się budowa Szpitala Południowego na Ursynowie.

Warszawa: w 2016 r. rusza budowa Szpitala Południowego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Inwestycja będzie powstawała etapami. W 2016 r. zamiast 180 mln zł. jak zakładano wcześniej, miasto wyda na budowę 51 mln zł. Całość będzie kosztowała ok. 400 mln zł - informuje TVN Warszawa.

Wiadomo także, iż na razie nie powstanie Wielospecjalistyczna Przychodnia wraz ze Szpitalem Chirurgii Jednego Dnia na terenie Białołęki. Radni nie mają wątpliwości, że taka inwestycja jest konieczna, brakuje jednak środków w budżecie na jej realizację.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta st. Warszawy radni Białołęki przypomnieli radnym miasta stanowisko z 25 czerwca, w którym ci jednogłośnie opowiedzieli się za budową przychodni ze szpitalem jednego dnia. W stanowisku sprzed kilku miesięcy podkreślili, że istniejące placówki medyczne w rozwijającej się, 120-tysięcznej dzielnicy są nadmiernie obciążone. Zaznaczono, że przychodnia ze szpitalem powinna być gotowa najpóźniej w 2018 r., dlatego inwestycja powinna mieć wysoki priorytet

Więcej: www.tvnwarszawa.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze