Warszawa: unijne wsparcie po zakończeniu inwestycji

Autor: Marzena Sygut/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2011 12:15

Blisko 4 mln zł wpłynie do kasy Szpitala Wolskiego SPZOZ w Warszawie, z przeznaczeniem na wyposażenie gruntownie wyremontowanego oddziału ratunkowego.

Warszawa: unijne wsparcie po zakończeniu inwestycji
Wniosek o dofinansowanie tego projektu został złożony w grudniu 2008r, jednak do podpisania końcowej umowy doszło w marcu br., a dopiero po dopełnieniu formalności szpital ma szanse otrzymać pieniądze. 
 
Jak powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl Barbara Lis-Udrycka, specjalista ds. komunikacji społecznej w Spitalu Wolskim, gdyby placówka czekała z rozpoczęciem inwestycji do czasu podpisania stosownych umów, SOR do dziś stałby pusty. Na szczęście działa już od dwóch lat. 
 
Wszystko dzięki umowie szpitala z organem założycielskim. Miasto postanowiło bowiem zawrzeć trójstronne porozumienie, w którego skład wszedł szpital, organ założycielski i dysponent funduszy unijnych. Zgodnie z porozumieniem, organ założycielski wyłożył zaliczkowo kwotę potrzebną na wyposażenie SOR-u. 

Po wpłynięciu środków unijnych szpital zwróci miastu zainwestowane środki, ok. 50 proc., a pozostałe 2 mln zł przeznaczy na wyposażenie innych oddziałów. 

Nowoczesny oddział ratunkowy znajduje się w gruntownie zmodernizowanych pomieszczeniach dawnej izby przyjęć oraz oddziału chirurgii ogólnej w trybie jednodniowym. Otwarty został w sierpniu 2009 roku.

W oddziale są wszystkie obszary funkcjonalne, niezbędne do udzielania szybkiej, profesjonalnej pomocy w stanach nagłych.

Pieniądze  pochodzące z dotacji UE pokryją zakup większości wyposażenia oddziału, na który składa się m.in. system  monitoringu  medycznego, zamontowany  w  całym obszarze obserwacyjno - zabiegowym, sprzęt medyczny stanowiący wyposażenie sal resuscytacyjno -zabiegowych oraz dwa stanowiska intensywnej terapii,

Środki te trafią do placówki w ramach realizacji Programu Operacyjnego  Infrastruktura i Środowisko, ukierunkowanego na rozwój systemu ratownictwa medycznego, a zwłaszcza na  bezpieczeństwo zdrowotne i poprawę efektywności systemu ochrony zdrowia. 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum