Warszawa: unijne dofinansowanie dla stołecznych i mazowieckich szpitali

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 kwietnia 2009 16:52

Wartość wszystkich projektów rozbudowy i modernizacji budynków oraz wyposażenia ich w nowoczesny sprzęt medyczny na Mazowszu to ponad 242 mln zł, w tym stołecznych - 54,3 mln zł.

Dla Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego zakupiona zostanie nowoczesna aparatura do wczesnego wykrywania chorób nowotworowych i badań naczyniowych. Specjalistyczna aparatura pojawi się też w Szpitalu Czerniakowskim, w którym ma powstać w pełni wyposażony zakład diagnostyki obrazowej.

Dzięki unijnym pieniądzom przebudowany zostanie jeden z pawilonów Szpitala Grochowskiego. Pojawi się w nim również sprzęt do krioterapii i elektrostymulacji. Nowa aparatura zakupiona zostanie dla oddziałów chirurgii, neurologii, alergologii i laryngologii w szpitalu dziecięcym przy ul. Niekłańskiej.

Ponad 29 mln zł przeznaczone zostanie na dalszą rozbudowę i modernizację szpitala ginekologiczno-położnicznego przy ul. Madalińskiego. Rozszerzony ma zostać także zakres świadczonych przez szpital usług medycznych. Wartość całego projektu to 34,6 mln zł.

W sprzęt rehabilitacyjny, dermatologiczny, najnowszej generacji ultrasonograf oraz mammograf doposażone zostaną poradnie ZOZ-u na Woli. Rozbudowana i wyposażona w niezbędny sprzęt będzie też pracownia badań scyntygraficznych NZOZ Nukleomed przy ul. Żegańskiej.

Do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, która prowadziła nabór i ocenę wniosków o dofinansowanie realizacji projektów, wpłynęło 237 wniosków. Ostatecznie na liście rankingowej znalazło się 126 projektów, z czego do dofinansowania wybrano 29.

W 2012 r. mija termin dostosowania placówek ochrony zdrowia do unijnych standardów technicznych i sanitarnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum