SAB/Rynek Zdrowia | 17-08-2011 14:41

Warszawa: taki będzie Szpital Południowy

Na posiedzeniu zespołu koordynacyjnego prezydent m. st. Warszawy dokonała wyboru ostatecznego wariantu koncepcji architektonicznej Szpitala Południowego.

To wariant rekomendowany wcześniej przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, Biuro Rozwoju Miasta i Biuro Polityki Zdrowotnej, jako najbardziej funkcjonalny i ekonomiczny.

- Biuro projektowe Promedicon opracuje kompletną dokumentację projektowo-przetargową w terminie do połowy stycznia 2013 roku. Promedicon otrzyma za projekt kwotę brutto 2.799.849,00 zł. Aktualnie w budżecie miasta na realizacje inwestycji zarezerwowana jest kwota 244 mln złotych - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Julia Matuszewska, rzecznik prasowy Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Koncepcja w wariancie I przedstawia podział na poszczególne strefy funkcjonalne, jasną i prostą komunikację poziomą i pionową, umożliwiającą prawidłową współpracę danych funkcji szpitalnych. Poszczególne oddziały szpitalne zostały na kondygnacjach zgrupowane w zwarte bloki, co umożliwia jednoznaczne wydzielenie każdego z oddziałów. Koncepcja przewiduje 266 łóżek, 12 stanowisk do dializowania oraz 400 miejsc parkingowych.