Warszawa: szpital zakaźny rozwija ambulatoryjne leczenie i profilaktykę chorób tropikalnych

Autor: Życie Warszawy, KR/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2010 11:32

Wojewódzki Szpital Zakaźny zmodernizował Poradnię Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych m.in. podwajając liczbę gabinetów oraz stawiając na internetową rejestrację.

Wyjazdy do krajów tropikalnych narażają nas na choroby, które jeszcze do niedawna były w Polsce rzadkością.

Jak podaje Życie Warszawy, modernizacja kosztowała 1 milion złotych i została sfinansowana ze środków własnych szpitala. W ramach remontu wprowadzono udogodnienia dla niepełnosprawnych m.in. dźwig osobowy dostosowany do wózków, odnowiono gabinety i korytarze.

Na pacjentów czeka obecnie blisko 20 gabinetów lekarskich. To prawie dwa razy więcej niż wcześniej.

– Rozwój poradni spowodowany jest m.in. coraz większą liczbą Polaków wyjeżdżających w egzotyczne miejsca, np. do Afryki czy Azji. W ramach Poradni Chorób Zakaźnych i Pasożytniczych działa Ośrodek Medycyny Podróży, gdzie turysta może liczyć na pełne zabezpieczenie, nie tylko na szczepienia, ale i np. pełną profilaktykę przeciwmalaryczną – mówi portalowi rynekzdrowia.pl dr Jolanta Opoka-Kegler, kierownik poradni.

Po modernizacji poradnia rozszerzyła też zakres swoich usług o leczenie infekcji układu oddechowego.

Zmiany dotyczą też organizacji pracy poradni. Teraz pacjenci mogą się umówić na wizytę lekarską za pomocą maila (pcz@zakazny.pl).

– Informatyzacja „przyszła” do poradni ze szpitala. Mamy nadzieję, że ten system się sprawdzi i znacznie ułatwi pracę naszej jednostki, tym bardziej, że pacjentów  jest coraz więcej, a tak kompleksowe usługi jak my oferuje w stolicy tylko jeszcze jedna placówka – podkreśla dr Opoka-Kegler.

W najbliższym czasie dyrekcja szpitala zakaźnego chce m.in. wyremontować jeden z pawilonów lecznicy oraz izbę przyjęć, a także stworzyć parking.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum