Warszawa: szpital praski inwestycyjną milę do przodu

Autor: Nowa Gazeta Praska/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2010 12:19

4 lata, 66 mln złotych, 2 dyrektorów i wiele nerwów - to pobieżne dane dotyczące budowy pawilonu A2 w Szpitalu Praskim im. Przemienienia Pańskiego w Warszawie.

Dyrekcje wielu szpitali stają przed dylematem: modernizować stare budynki czy budować od podstaw nowe.

Inwestycja jest milowym krokiem w rozwoju 220-letniego szpitala. Pozwoli mu przenieść się w XXI wiek, pod wieloma względami stając się najnowocześniejszym szpitalem w Warszawie.

Za mniej więcej dwa miesiące, na przełomie kwietnia i maja prace budowlane i wykończeniowe zostaną zakończone, a pierwsi pacjenci trafią tu na przełomie października i listopada. 4 piętra (plus kondygnacja podziemna), 10 tys. metrów kwadratowych powierzchni – pisze Nowa Gazeta Praska.

Będzie tu centralny blok operacyjny z 8 salami operacyjnymi, przeniesionymi z budynku A i B (na miejscu pozostaną tylko sale operacyjne na ginekologii i oddział chirurgii jednego dnia), profesjonalnie zorganizowany oddział pooperacyjny (10 tzw. łóżek wybudzeniowych i 20 pooperacyjnych), 10-łóżkowy oddział intensywnej terapii, szpitalny oddział ratunkowy, oddział radiologii, centralna sterylizacja i laboratorium. Łącznie – 70 łóżek, usytuowanych na 3. i 4. piętrze.

Przed szpitalem staje jednak następny problem – modernizacji starej części. Zgodnie z wymagaiami trzeba zlikwidować sale wieloosobowe na rzecz 2-3-osobowych z węzłem sanitarnym. Aby jednak zrobić to z sensem, potrzebny jest plan modernizacji i określenie programu medycznego dla całego szpitala. To już zadanie dla organu założycielskiego szpitala, czyli stołecznego ratusza.

Więcej na: www.ngp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum