Warszawa stawia na chirurgię jednego dnia

Autor: AK, RZ/Rynek Zdrowia • • 14 maja 2010 16:12

Prawdopodobnie już latem tego roku ruszy jednodniowy szpital chirurgiczny Lux Medu a latem zabiegowy szpital publiczny też wykonujący procedury jednodniowe.

Pacjent mile widziany.

– To pierwszy nasz szpital, który będzie świadczył usługi chirurgii jednego dnia. Dotychczas w takie zabiegi w mniejszym zakresie wykonywała jedna z naszych przychodni – wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Katarzyna Michaliszyn z Grupy Lux Med.

Z usług prywatnego szpitala będą mogli tez korzystać pacjenci w ramach umowy z NFZ. – W tej chwili trwają prace dotyczące m.in. tego na jakich zasadach będą realizowane usługi – tłumaczy Katarzyna Michaliszyn.

Szpital będzie miał 12 łóżek, dwie sale operacyjne, siedem gabinetów i pracownię endoskopii. Znajdzie się tam również pracownia tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Przypomnijmy, że jesienią tego roku w Warszawie ma rozpocząć działalność również inny szpital jednego dnia, tym razem miejski, który powstanie na bazie dotychczasowej przychodni.

Na Dzienne Ursynowskie Centrum Zabiegowe w Warszawie samorząd Warszawy przeznaczy prawie 20 mln zł. Będzie się ono specjalizować w nieskomplikowanych zabiegach chirurgicznych i ortopedycznych. Szpital jest budowany w ekspresowym tempie dzięki temu, że w całości ma powstać z modułów wykonywanych u producenta. Na miejscu zestawiane są jedynie elementy.

Na razie zabiegi chirurgii jednego dnia wykonują prywatne lecznice. Szpital na Ursynowie byłby pierwszą warszawską placówką publiczną oferującą takie świadczenia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum