Warszawa: scalanie działek pod szpital na dobrej drodze

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia   • 30 września 2009 12:10

Dobiega końca proces scalania działek, na których ma powstać Szpital Południowy na warszawskim Ursynowie. Wiadomo też już jakie warunki ochrony środowiska musi spełnić inwestycja.

Warszawa: scalanie działek pod szpital na dobrej drodze
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lecznica na 220 łóżek ma powstać tuż obok Centrum Onkologii, u zbiegu ulic Pileckiego i przedłużenia Indiry Gandhi. W pięciopiętrowym budynku mają się mieścić oddziały: pediatryczny, ginekologiczny, urologiczny, intensywnej terapii oraz blok operacyjny.

W Wieloletnim Programie Inwestycyjnym miasta do 2012 r. na budowę placówki zarezerwowane jest 230 mln zł. Prace budowlane powinny zamknąć się kwotą 155 mln zł, sprzęt medyczny 45 mln zł. Resztę pochłoną prace przygotowawcze – etap, który właśnie trwa.

Szpital ma stanąć na liczącej 1,2 ha działce. Dziś jest ona zbiorem wąskich pasków, które trzeba scalić. Jak podaje Gazeta Wyborcza, działki są własnością skarbu państwa i decyzję o ich łączeniu wydaje prezydent stolicy. Decyzja wchodzi w życie, gdy sąd umieści stosowne zapisy w księgach wieczystych. Nadzorujący przygotowania do budowy ursynowskiego szpitala czekają właśnie na te wpisy.

Poinformowali też, że mają już tzw. decyzja środowiskowa, która jest jednym z najważniejszych dokumentów, jakie trzeba zgromadzić, starając się o pozwolenie na budowę. Nie stawia ona  budowniczym lecznicy żadnych nadzwyczajnych warunków.

Optymistyczne prognozy mówią, że kompletowanie dokumentacji, projektowanie i przetarg na wykonawcę szpitala ma się zakończyć do czerwca 2010 r. Budowa ma ruszyć jesienią 2010 r. i potrwać 2 lata.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum