Warszawa: przy WUM powstanie bezpłatny hotel dla rodzin chorych dzieci

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 26 września 2019 12:12

25 września br. na terenie kampusu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego nastąpiło symboliczne wbicie łopaty, które zapoczątkowało budowę Domu Ronalda McDonalda. Będzie to drugi tego typu obiekt prowadzony przez Fundację w Polsce. Pierwszy dom działa od czterech lat przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Warszawa: przy WUM powstanie bezpłatny hotel dla rodzin chorych dzieci
FOT. Rob/Flickr.com (CC BY-NC 2.0) (zdjęcie ilustracyjne)

Komfortowy, bezpłatny hotel dla rodzin małych pacjentów powstaje przy ul. Trojdena, tuż obok Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W ramach Domu powstanie także przedszkole dla zdrowych dzieci gości Domu, pracowników, doktorantów i studentów WUM-u.

Dom, który powstanie dzięki Fundacji Ronalda McDolanda będzie miał 2 tys. mkw. powierzchni użytkowej na trzech kondygnacjach. Na dwóch piętrach znajdzie się 25 przestronnych, komfortowo wyposażonych apartamentów z łazienkami. W części wspólnej znajdą się: kuchnia, jadalnia, pralnia, sale spotkań, strefa wypoczynku. W Domu powstanie też przestrzeń dla zespołu Domu oraz wolontariuszy.

Dom będzie przyjaznym miejscem zarówno dla osób, które szukają wyciszenia, jak i dla tych, którzy potrzebują obecności i codziennego wsparcia ludzi rozumiejących ich trudną sytuację. Na miejscu będą odbywać się warsztaty i zajęcia z psychologiem, których celem jest pomoc rodzinie.

Domy powstają z myślą o rodzinach dzieci leczonych onkologicznie, neonatologicznie lub czekających na przeszczepy. Światowe badania pokazują, że obecność najbliższych z dzieckiem przyspiesza i poprawia proces leczenia. Pierwsi goście zamieszkają w nim w przyszłym roku.

Więcej: warszawa.naszemiasto.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum