Warszawa: prywatny szpital grupy Medicover otwarty dla pacjentów

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 24 września 2009 15:55

Od dwóch miesięcy szpital Medicover w Warszawie, zbudowany od początku przez prywatnego inwestora, przyjmuje pacjentów.

Warszawa: prywatny szpital grupy Medicover otwarty dla pacjentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Placówka, mieszcząca się w Al. Rzeczypospolitej 5, na tzw. Wilanowie II ma siedem klinik: kardiologii inwazyjnej, chorób wewnętrznych, chirurgii, ginekologii, pediatrii, chirurgii dziecięcej, położnicza, a także Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Łącznie180 łóżek, pięć bloków operacyjnych i 3 oddziały intensywnej opieki, pracownie tomografii i rezonansu magnetycznego.

Doc. Maciej Kielar – dyrektor medyczny szpitala zapewnił podczas konferencji, że placówka jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny. Dysponuje np. 128-rzędowym tomografem, pierwszym takim w Polsce i 18-kanałowym rezonansem.

W szpitalu stawia się, tak gdzie jest to możliwe, na techniki małoinwazyjne. Zaawansowany technologicznie sprzęt diagnostyczny pozwala na rezygnację z zabiegu inwazyjnego. Zamiast więc kolonoskopii jest możliwość wykonania kolonoskopii wirtualnej. Endoskopy wysokiej rozdzielczości pozwalają np. na rekonstrukcję stawów bez ich otwierania. 

Na razie pacjentami szpitala są przede wszystkim osoby, które mają wykupioną w Medicover opiekę medyczną.

- Szpital jednak – jak powiedział Jarosław Pawliński, w-ce prezes zarządu spółki Medicover, nie wyklucza podpisania umowy z NFZ na usługi niszowe na polskim rynku, a do nich niewątpliwie należą obecnie usługi neonatologiczne.

Docelowo szpital ma zatrudniać 400 osób, w tym stu lekarzy, takich jak chociażby doc. Maciej Kielar, prof. Tomasz Niemiec, których zwabiły tu – jak sami przyznają warunki pracy i godziwe zarobki. – Dlatego zrezygnowaliśmy z karier akademickich – przyznaje Kielar.

Pytany o zarobki pielęgniarek, w związku ze stwierdzeniem, iż udało się im ściągnąć kwiat polskiego pielęgniarstwa, Jarosław Pawliński – v-ce prezes zarządu odpowiadają, że na pewno zarabiają dwukrotnie więcej niż publicznych placówkach medycznych.

Na pytanie o zwrot kosztów inwestycji, Fredrik Ragmark z grupy Medicover odpowiedział, że szpital został wybudowany kosztem 40 mln euro, a dochody powinien zacząć przynosić za 6 lat.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze