Warszawa: powstanie nowy szpital na Targówku

Autor: JJ/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2009 09:52

W maju 2011 roku nowa lecznica Swissmed w Warszawie ma przyjąć pierwszych pacjentów.

– Decyzje o nowej inwestycji Swissmedu w Warszawie zapadły w ubiegłym tygodniu. Roboty budowlane mają rozpocząć się 1 marca 2010 r. w lokalizacji rogu ul. Malborskiej i Świętego Wincentego na Targówku – mówi portalowi rynek zdrowia.pl Magdalena Zwierzewska, rzecznik prasowy Swissmed Centrum Zdrowia SA.

Jak poinformowano rynekzdrowia.pl, palcówka ma mieć charakter zabiegowy i mają znaleźć się w niej m.in. chirurgia, ginekologia, ortopedia i okulistyka. Według założeń w obiekcie będzie trzysalowy blok operacyjny, centrum diagnostyki obrazowej, poradnie przyszpitalne, laboratorium oraz około 120 łóżek.

– Inwestycji wstępnie ma kosztować około 70 mln zł. W trakcie realizacji projektu mogą jednak nastąpić pewne korekty, dlatego w tej chwili trudno jest mówić o szczegółach – dodaje Zwierzewska.

W nowym szpitalu na Targówku leczyć się mają nie tylko klienci płacący gotówką czy abonamentowi, ale również ci, którzy korzystają z powszechnego ubezpieczenia. Lecznica chce bowiem podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Swissmed jest już właścicielem szpitala w Gdańsku z 73 łóżkami oraz kilku przychodni w Gdańsku i Gdyni.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum