Warszawa: polityczna kłótnia o Szpital Południowy

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 19 lipca 2014 15:18

Warszawska Wspólnota Samorządowa uważa, że warszawska PO nie chce, żeby powstał Szpital Południowy. Zdaniem WWS inwestycja nie znalazła się w załączniku do uchwalonego niedawno planu zagospodarowania przestrzennego województwa mazowieckiego.

Dziennik tłumaczy, że im bliżej wyborów, tym ostrzej WWS atakuje rządzącą Warszawą i na Mazowszu Platformę Obywatelską. Teraz powodem do krytyki stał się uchwalony na początku lipca przez sejmik Mazowsza plan zagospodarowania województwa. Bo w załączniku zawierającym planowane inwestycje celu publicznego nie ma Szpitala Południowego.

- To nie jest przeoczenie. Mazowieccy radni PO, uchwalając plan bez szpitala, pokazali, co naprawdę sądzą o potrzebach mieszkańców południowej Warszawy - przekonuje w Gazecie Wyborczej Maciej Białecki z WWS.

- Jakieś nieporozumienie. Załącznik zawiera tylko inwestycje o znaczeniu ponadlokalnym - odpowiada Ludwik Rakowski, mazowiecki radny PO.

Zdaniem rzecznika stołecznego ratusza Bartosza Milczarczyka, patrząc w skali województwa, szpital to nie jest inwestycja ponadlokalna. Będzie obsługiwać tylko południowe dzielnice Warszawy i sąsiadujące gminy. Dlatego nie został zgłoszony do umieszczenia w wykazie inwestycji.

Marta Milewska, rzeczniczka samorządu Mazowsza, zaznacza, że w odróżnieniu od miejscowych planów zagospodarowania plan zagospodarowania województwa jest tylko dokumentem kierunkowym. - Nie może blokować inwestycji, której nie ma w załączniku - tłumaczy rzeczniczka.

Miejscy urzędnicy zapowiadają, że przetarg na budowę szpitala zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. Budowa ma się zacząć w 2015 r. i zakończyć na przełomie 2017 i 2018 r.

Więcej: www.gazeta.pl

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum