naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia | 18-10-2017 14:12

Warszawa: pilotażowy ośrodek - Geriatryczne Centrum Medyczne - już działa

W Warszawie przy Al. Wilanowskiej ruszyło - w ramach pilotażu - Geriatryczne Centrum Medyczne. To połączenie działalności domu pomocy społecznej, jakim jest Centrum Alzheimera, z przychodnią zdrowia.

Fot. archiwum

Działające od kilku lat Centrum Alzheimera miało umożliwić i zwiększyć dostępność usług medycznych dla osób starszych z chorobami otępiennymi. Szybko jednak okazało się, że pacjenci potrzebują także innych specjalistów.

Jak tłumaczyła w połowie sierpnia br. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, utworzenie Geriatrycznego Centrum Medycznego na Mokotowie to odpowiedź na potrzeby seniorów. Dodała, że docelowo z jego pomocy skorzysta 2,5 tys. osób.

Co ciekawe, medyczna instytucja nie będzie dostępna wyłącznie dla osób starszych - pisze serwis naszemiasto.pl.

Skorzystać z niej będą mogli bezpłatnie wszyscy objęci podstawowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Do wyboru będą trzy oddziały. Pierwszy z nich stanowić będzie placówka z lekarzami POZ i lekarzem rodzinnym. Drugi stanowić będzie rehabilitacja, trzecią część ma wypełnić poradnia specjalistyczna, a w niej lekarze geriatrii, neurolodzy, psychiatrzy. Rehabilitacja i poradnia mają dopiero ubiegać się o kontrakt z NFZ. 

Więcej: www.naszemiasto.pl