Warszawa: otwarcie Centrum Edukacji Medycznej Grupy Lux Med

Autor: Rynek Zdrowia • • 22 czerwca 2018 16:43

W czwartek (21 czerwca) na warszawskiej Pradze, zostało otwarte Centrum Edukacji Medycznej Grupy Lux Med. Ta placówka ma na celu doskonalenie kompetencji lekarzy, pielęgniarek, rehabilitantów, ratowników medycznych i pozostałych pracowników ochrony zdrowia. Ośrodek pozwala przygotować się do skomplikowanych operacji i trenować techniki zabiegowe. W Centrum prowadzone są również badania naukowe.

Centrum Edukacji Medycznej Grupy Lux Med. Fot Lux Med

Centrum Edukacji Medycznej Grupy Lux Med to jednostka powołana do prowadzenia interdyscyplinarnych szkoleń dla kadry medycznej. Uczestnicy kursów mają do dyspozycji trzy sale do ćwiczeń praktycznych, oddające warunki bloku operacyjnego, część konferencyjną, socjalną oraz salę komputerową. Centrum współpracuje z wykwalifikowaną kadrą medyczną z 10-letnim doświadczeniem w prowadzeniu kursów.

 - Wraz z rosnącymi potrzebami zdrowotnymi społeczeństwa, niedobór lekarzy i wykwalifikowanego personelu medycznego stał się jednym z głównych problemów polskiego systemu ochrony zdrowia, dlatego tak ważne jest abyśmy stworzyli im odpowiednie warunki do doskonalenia umiejętności zawodowych. Uczymy tu poprzez praktykę, bo tak się dziś szkoli cały nowoczesny świat medyczny - mówi prezes Grupy Lux Med, Anna Rulkiewicz.

Centrum Edukacji Medycznej jest organizatorem wielu krajowych i międzynarodowych spotkań edukacyjnych. Do końca 2018 roku zaplanowano aż 150 kursów praktycznych dla lekarzy różnych specjalności.

 Grupa Lux Med działa na rynku prywatnych usług medycznych w Polsce, jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum