Warszawa: oferty na budowę Szpitala Południowego są tańsze od oczekiwanych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2016 18:42

Stołeczni urzędnicy otworzyli oferty na budowę Szpitala Południowego na Ursynowie. Na inwestycję zarezerwowane jest 420 mln zł. Tymczasem firmy są skłonne zbudować ją za zaledwie około 200 mln zł - informuje Gazeta Wyborca.

FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Najtańszą ofertę na budowę szpitala złożyło konsorcjum firm IDS-BUD. S.A i ukraińskiej Altis Holding - 199,6 mln zł. Pozostałe oferty były niewiele droższe: włoska firma Inso startująca z tureckim partnerem Summa Turizm Yatirimciligi A.S. za swoje prace chce niespełna 200,5 mln zł, Erbud startujący wspólnie ze Strabagiem i Ed. Zueblin - 206 mln zł, a włoska Astaldi startująca wraz z NBI - 211,4 mln zł.

To kwoty dużo niższe od tych, o których dotąd mówiono. W wieloletnim programie inwestycyjnym miasta na Szpital Południowy zarezerwowano aż 420 mln zł. - Ale to są pieniędze także na wyposażenie szpitala, a przetarg dotyczy tylko budowy - tłumaczy Paweł Barański, dyrektor Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, które prowadzi przetarg na budowę szpitala.

Liczy, że szybko, być może już nawet w przyszłym tygodniu przetarg zostanie rozstrzygnięty. Bierze pod uwagę, że odrzucone firmy mogą się odwołać, ale liczy, że na przełomie sierpnia i września zostanie podpisana umowa z wykonawcą, zaś pierwsze prace rozpoczną się jesienią.

Szpital Południowy ma powstać na Ursynowie, tuż obok Centrum Onkologii. Będzie to kompleks trzech czteropiętrowych budynków na 300 łóżek. Na dachu jednego z nich powstanie lądowisko helikopterów.

Więcej: warszawa.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum