Warszawa: nowy szpital Swissmedu

Autor: Życie Warszawy, MS/Rynek Zdrowia • • 26 września 2011 11:00

W środę (29 września) rozpoczyna działalność nowy, prywatny szpital firmy Swissmed. Placówka usytuowana na warszawskim Bródnie, przynajmniej na razie, będzie dostępna dla osób posiadających dodatkowe polisy ubezpieczeniowe.

Warszawa: nowy szpital Swissmedu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Warszawska placówka - Swissmed Centrum Zdrowia na 4404 m2 pomieści 45 łóżek szpitalnych. W budynku znajdą się również trzy sale operacyjne, sześciołóżkowa sala pooperacyjna oraz trzyłóżkowy OIOM.

Zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli firmy, placówka wzorowana jest na gdańskiej lecznicy, która funkcjonuje na pomorskim rynku od siedmiu lat, i w tym czasie przyjęła już kilkaset tysięcy chorych, w ramach porad ambulatoryjnych i szpitalnych. Nowa placówka zamierza wdrożyć międzynarodowe standardy jakości oraz wysoki poziom leczenia.

Nowy szpital ma mieć charakter wieloprofilowy. Znajdą się tu oddziały: chirurgiczny, onkologiczny, ginekologiczny, okulistyczny a także chirurgii dziecięcej. W bródnowskim szpitalu  będą też wykonywane badania radiologiczne i endoskopowe, jak rowniż będzie działała przychodnia przyszpitalna. Koszt inwestycji to 60 mln zł.

Na początku szpital będzie funkcjonował w oparciu o prywatne abonamenty indywidualne i pracownicze. Ich koszt nie jest jeszcze do końca znany. W pomorskiej lecznicy za indywidualny abonament podstawowy trzeba zapłacić 110 zł, a za rozszerzony 200 zł. miesiecznie. Ceny abonamentów pracowniczych ustalane są indywidualnie w ramach negocjacji.

Właściciele szpitala nie wykluczają też współpracy z Funduszem. Pierwsze wnioski o kontrakty zamierzają jednak przedstawić dopiero w przyszłym roku, kiedy szpital zaprezentuje już w stolicy wachlarz swoich usług i poziom ich realizacji. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum