Warszawa: nowy budynek szpitala MSWiA będzie gotowy w grudniu 2012 r.

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2011 14:20

W budynku, który powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, znajdą się parking, pomieszczenia biurowe, aula na 500 osób. Nad wschodnią stroną gmachu powstanie lądowisko.

Jak informuje szpital, parter oraz piętra pierwsze i drugie zajmie garaż na ok. 200 samochodów. Na kolejnych piętrach znajdą miejsce pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni ok. 5,5 tys. m kw. Kondygnacje trzecia i czwarta będą połączone z trzecim piętrem nowego skrzydła. Doświetlenie części pomieszczeń na ostatniej kondygnacji ma zapewnić patio z niską zielenią. W obiekcie znajdzie się także aula na ok. 500 osób.

- Ideą powstania budynku było m.in. wyprowadzenie poza główną bryłę szpitala całej administracji lecznicy. Miejsca parkingowe w nowym gmachu będą przeznaczone dla kadry medycznej i innych pracowników szpitala - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jarosław Buczek, rzecznik szpitala.

Nad wschodnią stroną budynku zaprojektowano lądowisko dla helikopterów, które będzie połączone z piątym piętrem nowego pawilonu za pomocą zadaszonego pomostu. Płyta lądowiska o powierzchni 890 m kw. zostanie podniesiona o około metr ponad dach budynku.

Budowa potrwa do grudnia 2012 r. Na stronie lecznicy można zobaczyć film z realizacji inwestycji.

Więcej: www.cskmswia.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum