×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: na co szpitale wydają unijne pieniądze

Autor: Gazeta Stołeczna Wyborcza/RynekZdrowiaOpublikowano: 22 czerwca 2011 09:48

W ramach programów unijnych warszawskie szpitale otrzymały łącznie 70mln. zł. Pieniądze przeznaczono na remonty, doposażenie i informatyzację placówek.

Warszawa: na co szpitale wydają unijne pieniądze
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje Gazeta Stołeczna Wyborcza, Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny przy ul. Litewskiej za otrzymane 7mln. zł zakupił najnowocześniejszy w Warszawie tomograf komputerowy, dwa aparaty USG, dwa cyfrowe RTG oraz wyposażenie do laboratorium.

Zdaniem dyrektora placówki, Roberta Krawczyka dzięki nowemu sprzętowi pacjenci uzyskają dostęp do nowoczesnej diagnostyki a szpital zaoszczędzi na badaniach, które do tej pory musiał zlecać innym placówkom.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki Sp.z.o.o, dawniej Szpital Bródnowski uzyskał największe wsparcie, bo aż 19mln. zł.  Dostał pieniądze na informatyzację, angiograf do badań naczyniowych i gamma kamerę czyli nowoczesne urządzenie do diagnostyki m.in. nowotworów  oraz oprogramowanie za ponad pół miliona złotych potrzebne do operacji neurologicznych.

Fundacja A kogo? Ewy Błaszczyk za uzyskane ponad 7mln. zł ma w planie wyposażenie kliniki zbudowanej przy Centrum Zdrowia Dziecka, w której będą intensywnie rehabilitowane dzieci w śpiączce.

Gazeta Stołeczna podkreśla, że zainteresowanie środkami z Unii jest bardzo duże. Pieniądze na wprowadzenie e-rejestracji czy elektronicznych kont pacjentów ze wszystkimi informacjami o chorobach otrzymało osiem lecznic z Warszawy.

http://warszawa.gazeta.pl/ 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum