Warszawa: miasto inwestuje w remonty lecznic

Autor: KL, UMW/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2017 11:57

22 czerwca, stołeczni radni podczas sesji zdecydowali o przyznaniu 1,5 mln zł na remonty miejskich szpitali i przychodni.

Warszawa: miasto inwestuje w remonty lecznic
Stołeczny ratusz przeznaczy na budowy, modernizacje, doposażenie w sprzęt miejskich placówkach ochrony zdrowia blisko 113 mln zł. Fot. archiwum

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy podkreśla, że miasto stale podnosi standardy opieki nad pacjentami, przeznaczając pieniądze z budżetu na poprawienie jakości placówek służby zdrowia, finansuje ich rozbudowę, doposaża w sprzęt i unowocześnia.

Ratusz wskazuje, że miejskie dotacje umożliwiają także realizację wielu programów polityki zdrowotnej dla mieszkańców - korzystają z nich przede wszystkim dzieci, kobiety i seniorzy. 

Dotacji w wysokości 1,5 mln zł pozwoli na remonty m.in. w Szpitalu Bielańskim, gdzie z tych środków planowana jest modernizacja pomieszczeń oddziału kardiologii z pododdziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego ze zwiększeniem liczby łóżek (dotacja w wysokości 350 tys. zł).

150 tys. otrzyma  Szpital Specjalistyczny "Inflancka" na utworzenie dodatkowych dwóch sal w systemie rooming-in (matka-dziecko) dla pacjentek oddziału położnictwa i neonatologii.

Blisko pół miliona trafi do SZPZLO Warszawa Praga-Południe na remont pomieszczeń poradni podstawowej opieki zdrowotnej dla dzieci. Modernizacji doczekają się także SPZOZ Warszawa Wola-Śródmieście, SZPZLO Warszawa-Wawer. 

W 2017 roku stołeczny ratusz przeznaczy na budowy, modernizacje, doposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną w miejskich placówkach ochrony zdrowia blisko 113 mln zł, w tym 61,5 mln zł na budowę Szpitala Południowego.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum