Warszawa: los pediatrii w Szpitalu Południowym nadal jest niepewny

Autor: Haloursynow.pl/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2019 09:34

Kończy się budowa Szpitala Południowego w Warszawie, a wciąż nie wiadomo, czy w lecznicy powstanie oddział pediatryczny. Wszystko zależy od kontraktu dla lecznicy. NFZ  zapowiada, że umowy na te świadczenia dla placówki nie planuje.

Warszawa: los pediatrii w Szpitalu Południowym nadal jest niepewny
FOT. Fotolia; zdjęcie ilustracyjne

Uruchomienie oddziału dla dzieci w nowym stołecznym szpitalu zapowiadał m.in prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.  NFZ jednak uważa, że na terenie Warszawy funkcjonuje wystarczająca liczba szpitali dziecięcych (m.in. Centrum Zdrowia Dziecka, Instytu Matki i Dziecka, Dziecięcy Szpital Kliniczny), które posiadają umowy z Funduszem oraz potencjał zapewniający dostępność świadczeń pediatrycznych nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale również innych rejonów Mazowsza.

Z tego powodu kolejnej umowy w tym obszarze nie planuje. W tej sytuacji władze stolicy rozważają, by miasto finansowało zalążek pediatrii w lecznicy. Chodzi o kilka łóżek dziecięcych na szpitalnym oddziale ratunkowym oraz zatrudnienie pediatrów na SOR. Miasto zastanawia się też nad wydzieleniem kilku łóżek pediatrycznych na przyszłym oddziale wewnętrznym.

Rozważane jest też powstanie "pełnego" oddziału pediatrii, ale dopiero w ciągu kilku lat po otwarciu szpitala, po audycie jego funkcjonowania i już po włączeniu go do kontraktowania przez NFZ.

Więcej: haloursynow.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum