Warszawa: jest ugoda ws. Szpitala Południowego, ma powstać do końca 2018 r.

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2015 16:29

W środę (1 kwietnia) władze Warszawy podpisały porozumienie z dwoma szpitalami onkologicznymi z Ursynowa w sprawie Szpitala Południowego. 300-łóżkowy szpital z lądowiskiem na dachu ma powstać na działce tuż obok dwóch instytutów, które blokowały inwestycję.

Warszawa: jest ugoda ws. Szpitala Południowego, ma powstać do końca 2018 r.

Centrum Onkologii oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii (placówki mają wspólnego dyrektora) blokowały budowę, podkreślając, że tego terenu potrzebują na rozbudowę. Przez to nie można było wytyczyć dojazdu do planowanego szpitala. Ratusz musiał ten grunt przejąć w trybie wywłaszczenia.

Decyzję o wywłaszczeniu przez trzy lata zaskarżano. Dopiero w lutym tego roku Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację miastu, a w marcu wojewoda utrzymał w mocy pozwolenie na budowę. Jednak obie decyzje można zaskarżyć i wtedy inwestycja znów by utknęła.

Instytuty zobowiązały się wycofać z prowadzonych procedur odwoławczych i sądowych. W trakcie mediacji ustalono m.in., że miasto zapewni niezależny wjazd na budowę podczas inwestycji i nie zablokuje działania istniejących szpitali.

Do przetargu na budowę szpitala zgłosiło się 13 firm. Miasto liczy, że wykonawca zostanie wybrany w sierpniu.

Jeśli faktycznie nikt nie będzie zaskarżał decyzji, szpital powinien powstać do końca 2018 r. W wieloletniej prognozie inwestycyjnej na lata 2014-20 na Szpital Południowy przeznaczono ponad 420 mln zł.

Czytaj: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum