Warszawa: jest pozwolenie na budowę szpitala dziecięcego

Autor: PM/Rynek Zdrowia • • 22 marca 2011 12:28

Warszawski Uniwersytet Medyczny otrzymał pozwolenie na budowę nowego szpitala pediatrycznego. Lecznica ma być gotowa w 2014 roku.

Warszawa: jest pozwolenie na budowę szpitala dziecięcego

‒ To ważna decyzja dla naszej inwestycji. Kolejny krok na drodze do budowy nowego Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Powstanie nowoczesny i przyjazny dla dzieci szpital, przeprowadzana będzie specjalistyczna diagnostyka połączona z możliwością badań naukowych oraz kształceni będą studenci medycyny - mówi  prof. Marek Krawczyk, rektor WUM.

Nowy szpital będzie miał 527 łóżek, w tym 402 pediatryczne, 65 neonatologicznych i 60 ginekologiczno-położniczych. Obiekt powstanie na terenie Kampusu Banacha przy ul. Żwirki i Wigury, na działce o wartości ok. 54 mln zł, będącej własnością uczelni. 

Szpital jest inwestycją wieloletnią, finansowaną z budżetu państwa. Koszt budowy i wyposażenia nowej placówki szacuje się na ok. 545,5 mln złotych. Otrzymana w tym roku z budżetu państwa kwota 17,2 mln zostanie przeznaczona na dokumentację wykonawczą oraz przygotowanie terenu pod budowę. 

Projekt szpitala przewiduje m.in. lądowisko dla helikopterów na dachu obiektu oraz parking wielopoziomowy na ponad 300 pojazdów. Na budynek szpitala złożą się trzy bryły połączone przeszklonym pasażem. 

Do nowego szpitala mają zostać przeniesione szpitale pediatryczne mieszczące się przy ulicach Litewskiej i Działdowskiej. Szpital ma być gotowy w 2014 roku. 

Zaproszenie do udziału w Komitecie Honorowym Budowy Szpitala przyjęła m.in. żona prezydenta RP, Anna Komorowska. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum