Warszawa: inwestycje w placówkach położniczych i pediatrycznych

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 22 kwietnia 2010 13:12

W warszawskich szpitalach będzie więcej miejsc dla kobiet ciężarnych oraz małych pacjentów.

Jak zapowiada w Życiu Warszawy Stanisław Kusak, zastępca dyrektora stołecznego Biura Polityki Zdrowotnej, tym roku inwestycje obejmą głównie rozbudowę i modernizację szpitali ginekologiczno-położniczych. Miasto na ten cel przeznaczyć ponad 70 mln zł.

Intensywne prace budowlane trwają np. w Szpitalu im. św. Rodziny przy ul. Madalińskiego. Pod koniec roku wystartuje oddział pediatryczny z 40 łóżkami. Dyrektor lecznicy, prof. Bogdan Chazan wyjaśnia, że liczba porodów w stolicy rośnie z roku na rok, a miejsc chorych maluchów wymagających hospitalizacji brakuje.

Rozpoczęto również wyposażanie nowego budynku w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym „Inflancka” im. Krysi Niżyńskiej „Zakurzonej”. W pawilonie, który stanął obok starej części, znajdą się m.in. izba przyjęć, oddział ginekologii jednego dnia na 14 łóżek, blok operacyjny i porodowy z dziewięcioma salami. Oficjalnie wystartuje pod koniec sierpnia. Dzięki rozbudowie jednocześnie będzie mogło rodzić 13.  

Prace budowlane wpływają jednak niekorzystnie na komfort pobytu pacjentek, o czym uprzedza dyrekcja lecznicy. Za stroną internetową szpitala dodajmy, że trwająca od 2007 roku rozbudowa i modernizacja „Inflanckiej” wkroczyła 30 marca 2010 roku w ostatni etap

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum