×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: inwestycje WUM nabierają tempa

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia17 listopada 2013 16:12

Rozrasta się kampus Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kształtów nabiera Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne WUM, przy ul. ks. Trojdena. Będzie otwarte nie tylko dla studentów WUM, ale wszystkich uczelni warszawskich.

Warszawa: inwestycje WUM nabierają tempa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ministerstwo Sportu i Turystyki wpisało Centrum jako inwestycję strategiczną dla rozwoju sportu. Koszt przedsięwzięcia wynosi ok. 115 mln zł. W obiekcie znajdą się dwa baseny - olimpijski o wymiarach 25 x 51,5 m i szkoleniowy o wymiarach 10 x 25 m. Zaplanowano również halę sportową z możliwością wydzielania boisk, sale sportowe do fitness, sztuk walki oraz treningowo-gimnastyczne, kręgielnię, siłownię, kawiarnię - wylicza Gazeta Wyborcza.

Stan surowy zamknięty osiąga właśnie budowany po sąsiedzku szpital pediatryczny WUM. To trzy sześciopiętrowe budynki połączone przeszklonym pasażem. Powstanie tu centrum traumatologii i neurotraumatologii dziecięcej z pododdziałem okulistyki, jakiego nie ma w lewobrzeżnej Warszawie. W szpitalu znajdą się klinika położnicza i klinika neonatologiczna z oddziałem intensywnej opieki noworodka.

Do nowego szpitala WUM przeniesione zostaną katedry, kliniki i zakłady ze szpitala przy ul. Marszałkowskiej i Działdowskiej. Inwestycja finansowana jest z budżetu państwa, pochłonie prawie 550 mln zł. Budowa ma zakończyć się jesienią 2014 r., a w styczniu 2015 r. szpital ma zacząć przyjmować pacjentów.

Więcej: gazeta.pl/warszawa

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum