×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Warszawa: działka, na której miał niegdyś stanąć Szpital Południowy - na sprzedaż

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia22 stycznia 2014 10:08

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego ogłosiła przetarg na sprzedaż ponad 6,5-hektarowej działki na Ursynowie. Na tej działce władze Warszawy kilka lat temu chciały budować Szpital Południowy. Kto teraz kupi tę działkę?

Warszawa: działka, na której miał niegdyś stanąć Szpital Południowy - na sprzedaż
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

SGGW negocjacje na temat sprzedaży gruntu, złożonego z dwóch działek, chce rozpocząć od kwoty 35,7 mln zł.

Jak ocenia Gazeta Wyborcza, to sporo, biorąc pod uwagę, że znaczna część mniejszej działki (są dwie) leży nad planowanym tunelem południowej obwodnicy Warszawy. Obie działki w studium zagospodarowania miasta opisane są jako teren zieleni urządzonej.

Na obszarach zieleni urządzonej nie można budować  budowa mieszkań, biur czy sklepów. Przepisy dopuszczają co najwyżej "modernizację istniejącej i realizację nowej zabudowy związanej z funkcją terenu".

Na tej działce kilka lat temu władze Warszawy chciały budować Szpital Południowy. Gdy SGGW oświadczyła, że grunt może tylko sprzedać w przetargu, ratusz stwierdził, że nie stać go na licytowanie się z komercyjnymi podmiotami. I na powrót zaczął przygotowywać budowę Szpitala Południowego przy Centrum Onkologii - Instytucie.

Kilkanaście miesięcy temu jednak ugrzązł w procedurze wywłaszczania Centrum z niewielkiej działki potrzebnej do wytyczenia dojazdu do planowanego szpitala.

Więcej: warszawa.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze