Warszawa: do 2011 r. w stolicy powstaną dwa prywatne szpitale

Autor: Gazeta Wyborcza, KR/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2010 16:04

W 2010 r. w Warszawie ruszą dwie kolejne prywatne inwestycje szpitalne. Obie placówki chcą podpisać kontrakty z NFZ.

Warszawie przybędzie łóżek w prywatnych szpitalach

W stolicy działa blisko 20 niepublicznych lecznic. W maju ub. r. rozpoczął np. działalność na Ursynowie prywatny specjalistyczny Szpital Mazovia o profilu urologiczno-ginekologicznym. W połowie roku ruszyły 180-łóżkowy Szpital Medicover w Wilanowie oraz Carolina Medical Center na Mokotowie, specjalizujący się w leczeniu chorób i urazów narządu ruchu.

W tym roku rozpoczną się dwie kolejne inwestycje. Jak podaje Gazeta Wyborcza, jeden ze szpitali ma powstać na bazie zamkniętego w 2006 r. szpitala Sióstr Elżbietanek przy ul. Goszczyńskiego na Mokotowie. Wiosną w budynku szpitala prace rozpocznie spółka Platinum Hospitals, która wydzierżawiła obiekt na 30 lat. Jej prezesem jest Wiesław Kaczmarek, były polityk SLD. Do końca 2010 r. w przebudowanym gmachu zostanie uruchomiona  przychodnia z 20 gabinetami, centrum diagnostyczne, m. in. oddział chirurgi, w sumie około 150 łóżek.

W placówce ma też powstać Centrum Leczenia Zaburzeń Pamięci, tj. lecznica dla pacjentów z chorobą Alzheimera. W pierwszym kwartale 2012 r. zostanie także oddany do użytku nowy pawilon, w którym mieścić się będą: blok operacyjny z sześcioma salami, oddział intensywnej terapii, laboratorium oraz rehabilitacja. Wartość inwestycji szacowana jest na blisko 115 mln zł.

Druga z inwestycji, które wystartują w br., to szpital na Targówku przy ul. św. Wincentego. W marcu 2010 r. jego budowę chce rozpocząć Swissmed Centrum Zdrowia SA.

W placówce o charakterze zabiegowym będą działały m.in. chirurgia, ginekologia, ortopedia i okulistyka (w sumie 120 łóżek), blok operacyjny, centrum diagnostyki obrazowej, poradnie przyszpitalne, laboratorium. Pierwsi pacjenci mają tu trafić w maju 2011 r. Wstępny koszt inwestycji to ok. 70 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum