Warszawa: chcą stworzyć oddział pediatryczny

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia • • 14 czerwca 2010 12:58

Problem braku miejsc pediatrycznych w stołecznych szpitalach powraca co roku jak bumerang. Tymczasem inicjatywy w zwiększaniu liczby łóżek dla dzieci napotykają wiele przeszkód.

25-łóżkowy oddział dziecięcy chce stworzyć Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Placówka ma już niezbędne dokumenty projektowo-budowlane. Niestety nie ma pieniędzy, a potrzebuje 13 mln zł na zrealizowanie inwestycji. Środki na inwestycję miały pochodzić z unijnego dofinansowania, niestety zostało ono spożytkowane na inne inwestycje zdrowotne.

Szpital nie zamierza jednak rezygnować.

– Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować tę inwestycję. Jeżeli nie w tym roku to w przyszłym. Widzimy co się dzieje w Warszawie, jeżeli chodzi o zapotrzebowanie na świadczenia pediatryczne i dlatego nie zrezygnujemy – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Jarosław Buczek, rzecznik lecznicy.

Nowy oddział liczyłby 25 łóżek i miałby ogólnopediatryczny profil. Dotychczas w szpitalu funkcjonował niewielki, 15-łóżkowy oddział dla dzieci.

– Leczymy wszystkie schorzenia dziecięce. Mamy doświadczenie i świetnie wykwalifikowana kadrę. Lecza się u nas dzieci z całej Polski, nie tylko z Warszawy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum