Warszawa: budowa Szpitala Południowego ruszy w 2015 r.

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 08 października 2014 18:39

Rusza przetarg na budowę szpitala Południowego - inwestycji, która ma poprawić bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Ursynowa i Wilanowa. Budowa ma rozpocząć się na początku 2015 r.

Warszawa: budowa Szpitala Południowego ruszy w 2015 r.
Jak podaje Urząd Miasta Warszawa, od 30 lat, od kiedy zaczął powstawać Ursynów, wiadomo że w południowych dzielnicach Warszawy potrzebny jest szpital.

- Najbliższy, na Mokotowie przy Madalińskiego, jest placówką wysoko specjalistyczną, natomiast Szpital Południowy będzie posiadał wszystkie najpotrzebniejsze oddziały - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Walzt, prezydent Warszawy, w środę (8 października) podczas briefingu w Ratuszu.

Szpital Południowy zlokalizowany będzie w dzielnicy Ursynów u zbiegu ulic: rtm. Witolda Pileckiego i Indiry Gandhi (w sąsiedztwie dwóch obiektów służby zdrowia: Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie oraz Instytutu Hematologii i Transfuzjologii).

Szpital Południowy będzie posiadał 288 łóżek, ma pełnić zadanie szpitala miejskiego dla Ursynowa i Wilanowa. Szpital będzie się składał z trzech budynków z lądowiskim helikopterów na dachu jednego z nich.

Środki na budowę szpitala są zawarte w Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy. Budowa ruszy w roku przyszłym, zakończenie planowane jest na rok 2018.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum