Warszawa: Targówek ma nowoczesny ośrodek rehabilitacyjny

Autor: AK/Rynek Zdrowia • • 01 czerwca 2010 12:10

Zakończył się remont zespołu rehabilitacyjno-oświatowego na warszawskim Targówku. Nowoczesna placówka działa już na pełnych obrotach.

A dzieci powinny być zadowolone...

W skład kompleksu wchodzi:
• pływalnia kryta rehabilitacyjno-oświatowa (przekazana do użytkowania we wrześniu 2007 r.),
• Szkoła Podstawowa nr 42 (zmodernizowana i dostosowywana dla potrzeb osób niepełnosprawnych – roboty zakończone w grudniu 2008 r.),
• Przychodnia Rehabilitacyjna dla Dzieci, która mieściła się w budynku dawnego przedszkola.

– Obiekt ten był zbyt mały i nie w pełni dostosowany do pełnionej funkcji, co uniemożliwiało pełną i wszechstronną rehabilitację dzieci , a jest to jedyna tego typu przychodnia po prawej stronie Wisły na terenie Warszawy. W ramach zadania inwestycyjnego rozebrano dotychczasowy budynek przychodni – informuje portal rynekzdrowia.pl Robert Woźniak, z  referatu promocji Urzędu Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy.

Oddana do użytku przychodnia zabezpiecza pełen asortyment zabiegów rehabilitacyjnych z wydzieleniem specjalnych pomieszczeń do rehabilitacji dzieci małych. W podpiwniczeniu zostały zlokalizowane szatnie dla personelu i pomieszczenia techniczne. Na parterze w części obiektu przewidziano gabinety lekarskie, a na pozostałej powierzchni pomieszczenia rehabilitacyjne.

Jak tłumaczy Rober Woźniak, obiekt w całości dostosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Obecnie są jeszcze realizowane dodatkowe zakupy sprzętu rehabilitacyjnego przenośnego i pomocy edukacyjnych umożliwiających wykonywanie najbardziej nowoczesnych ćwiczeń.

– Wszystkie obiekty kompleksu rehabilitacyjnego stanowią jednolity architektonicznie zespół, dobrze wkomponowany w osiedle mieszkaniowe. Szczególną uwagę należy zwrócić na unikalny program funkcjonalny całości ułatwiający niepełnosprawnym dzieciom pełną opiekę zarówno rehabilitacyjną, jak i edukacyjną bez konieczności przemieszczania się.

Koszt realizacji budynku przychodni rehabilitacyjnej z wyposażeniem wynosi 20 239 673 zł. Koszt realizacji pływalni krytej 22 576 982 zł, a modernizacji szkoły 16 374 087 zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum