Warszawa: Szpital Południowy wciąż w sferze obietnic
W dyskusji przed referendum ws. odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz przywoływana jest sprawa Szpitala Południowego - inwestycji, która kładzie się cieniem na obu kadencjach prezydent stolicy.

Jak przypomina TVN Warszawa, prezydent wielokrotnie obiecywała mieszkańcom Ursynowa budowę tej placówki. W pierwszej wersji, miała ona zostać oddana do użytku w 2011 r. Nie ma jej do dziś i nie wiadomo, kiedy zostanie wybudowana.
Mieszkańcy Ursynowa, gdzie miał powstać szpital, muszą korzystać z innych lecznic, m.in. na Mokotowie. Zwracają jednak uwagę, że za tę sytuację odpowiedzialna jest nie tylko Hanna Gronkiewicz-Waltz. Obietnice związane z budową składali również jej poprzednicy.
Z informacji przedstawianych przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta wynika, że zakładany termin zakończenia inwestycji to 2016 r. W styczniu 2011 r., SZRM dokonał rozstrzygnięcia przetargu na: ''Opracowanie dokumentacji projektowej i przetargowej na budowę szpitala wraz z lądowiskiem dla śmigłowców w ramach zadania inwestycyjnego pn. Budowa Szpitala Południowego''.
Zarząd podpisał umowę z Biurem Konsultingowym Rozwoju Budownictwa Służby Zdrowia ''Promedicon'' Spółka z o.o., a wykonanie projektu Szpitala Południowego firma wyceniła na kwotę brutto 2,7 mln zł.
Budowa Szpitala Południowego planowana jest na działce o powierzchni 1,64 ha u zbiegu ulic Pileckiego i Indiry Gandhi na warszawskim Ursynowie. W sąsiedztwie inwestycji zlokalizowane są dwa obiekty ochrony zdrowia: Centrum Onkologii oraz Instytut Hematologii i Transfuzjologii.
W kwietniu 2012 r. do SZRM trafił projekt budowlany lecznicy. Zgodnie z nim szpital ma pomieścić 288 łóżek, przy założeniu struktury szpitala powiatowego z SOR i lądowiskiem dla śmigłowców ratunkowych.
Na parterze lecznicy zlokalizowany będzie Szpitalny Oddział Ratunkowy a na pierwszym piętrze oddział psychiatryczny. Drugie piętro pomieści: oddział dziecięcy, oddział ginekologii i patologii ciąży, oddział porodowy aseptyczny i septyczny, oddział położniczy i odcinek neonatologii. Na trzecim piętrze znajdą się: oddział wewnętrzny, odcinek neurologii, gastroenterologii, odcinek pneumonologii, pododdział kardiologii, oddział chirurgii ogólnej oraz oddział intensywnej terapii i anestezjologii.
W szpitalu wydzielone zostaną następujące zespoły: Zespół Operacyjny, Zespół Diagnostyczno-Zabiegowy, Zespół Porodowy oraz SOR. Integralna częścią szpitala będą parkingi na poziomie -1 i -2 na około 362 miejsc postojowych oraz 38 stanowisk naziemnych.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)