Warszawa: Szpital Południowy w stanie surowym - będzie gotowy w 2019 r.

Autor: TVN Warszawa/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2018 10:53

Szpital Południowy na Ursynowie jest już w stanie surowym. W piątek na szczycie budynku zawieszono wiechę. Jak zadeklarowała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, placówka będzie gotowa w 2019 r.

Roboty wykończeniowe mają zakończyć się w przyszłym roku Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Zaznaczyła, że z chwilą uruchomienia tej placówki znacząco poprawi się opieka zdrowotna w południowej części Warszawy. Lecznica będzie mogła ratować zdrowie i życie liczbie od 250 do 300 tys. potencjalnych pacjentów - informuje TVN Warszawa.

Szpital Południowy to inwestycja, o której ratusz mówi od lat. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiadała go trzykrotnie, podczas każdej kampanii wyborczej (w 2006, 2010 i 2014 roku). Projekt był gotowy w 2011 r. Pierwszą łopatę pod budowę wkopano dopiero pięć lat później.

Placówka powstaje u zbiegu ulic Witolda Pileckiego i Indiry Gandhi, w bezpośrednim sąsiedztwie Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Centrum Onkologii. Ma być nowoczesnym wieloprofilowym szpitalem miejskim na 309 łóżek wraz ze stanowiskami intensywnej terapii.

Znajdą się w nim takie oddziały jak: ratunkowy, wewnętrzny, kardiologiczny, położniczo-ginekologiczny z neonatologią, geriatryczny, ortopedyczny, chirurgii ogólnej, psychiatrii, oddział intensywnej terapii, poradnie specjalistyczne oraz całe zaplecze diagnostyczno-rehabilitacyjne.

Roboty wykończeniowe mają zakończyć się w 2019 r. Podobnie jak pozostałe prace instalacyjne oraz związane z zagospodarowaniem terenu i wyposażenie obiektu.

Więcej: tvnwarszawa.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum