Warszawa: Szpital Czerniakowski modernizuje oddziały

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 września 2013 11:15

Szpital Czerniakowski otrzymał dotację w wysokości ponad 2,7 mln zł z budżetu miasta na modernizację i przebudowę dwóch oddziałów - internistycznego oraz rehabilitacji i fizjoterapii z oddziałem rehabilitacji dziennej - poinformował stołeczny ratusz. Umowy na remont zostały już podpisane. Prace mają być ukończone w pierwszym kwartale 2014 r.

Warszawa: Szpital Czerniakowski modernizuje oddziały
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Za te pieniądze szpital zmodernizuje m.in. oddział rehabilitacji i fizjoterapii z oddziałem rehabilitacji dziennej. Wyremontowane zostaną m.in. pomieszczenia fizjoterapii, hydroterapii, masażu klasycznego, terapii manualnej, sala gimnastyczna, szatnia dla pacjentów (łącznie 378 m kw. powierzchni). Planowane jest także wyposażenie go w sprzęt rehabilitacyjny o wartości 300 tys. zł. 

Przebudowane zostaną pomieszczenia oddziału Internistycznego (pomieszczenia byłej kuchni szpitalnej). Po remoncie będą tam dwa pokoje jednołóżkowe, sześć pokoi dwułóżkowych i dwa pokoje trzyłóżkowe (wszystkie z własnymi łazienkami), sale zabiegowe i gabinety oraz pomieszczenia socjalne, higieniczno-sanitarne i administracyjne personelu. Ponadto planowany jest zakup wyposażenia o wartości 845 tys. zł. 

Termin zakończenia inwestycji w Szpitalu Czerniakowskim to pierwszy kwartał 2014 roku. 

Szpital Czerniakowski przy ul. Stępińskiej rozpoczął swoją działalność w 1958 r. Zapewnia pomoc medyczną w szczególności mieszkańcom Mokotowa, Wilanowa i Ursynowa. W strukturze szpitala działa dziewięć oddziałów, w tym trzy oddziały mają status oddziału klinicznego, czyli realizowane są w nich zadania dydaktyczne i badawcze. Placówka posiada również Szpitalny Oddział Ratunkowy. 

Szpital dysponuje w sumie 277 łóżkami, prowadzi terapię w zakresie chorób wewnętrznych, neurologii, rehabilitacji, chirurgii ogólnej, chirurgii urazowej ortopedycznej, okulistyki i otolaryngologii. Rocznie w ramach działalności szpitalnej placówka przyjmuje ponad 10 tys. pacjentów. 

Ponadto w szpitalu funkcjonuje przychodnia przyszpitalna z 11 poradniami specjalistycznymi, która rocznie udziela ponad 50 tys. porad.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum