Warszawa: Synektik SA rusza z produkcją radioznaczników

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 24 kwietnia 2014 15:15

W Warszawie otwarto Centrum Badawczo-Rozwojowego na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego. Realizacja inwestycji o wartości 28.5 mln zł rozpoczęła się w 2012 r.

Jednostkę uruchomił Synektik SA. Dzięki nowemu Centrum Badawczo-Rozwojowemu Grupa Synektik rozszerzy zakres produkowanych radioznaczników, w szczególności o radioznaczniki specjalne. Rozpoczęcie produkcji w warszawskim zakładzie zoptymalizuje kosztowo wytwarzanie radiofarmaceutyków i zwiększy zasięg efektywnego dostarczania produktów. Grupa ma także zakład produkcji radiofarmaceutyków działający w ramach Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

- Minister zdrowia zadeklarował, że zostaną zdjęte limity na badania oraz terapię onkologiczną. Diagnoza i pierwszy plan leczenia mają być ustalane w ciągu zaledwie kilku tygodni . Dla nas oznacza to zarówno większą skuteczność leczenia, ze względu na szybszą diagnozę, ale także potencjał rozwoju dla polskiej nauki. To również duże pole do działania dla Synektik, zwłaszcza w obszarze innowacyjnych radioznaczników stosowanych w onkologii i kardiologii - mówi Cezary Dariusz Kozanecki, prezes zarządu Synektik SA.

Centrum Badawczo-Rozwojowe będzie zatrudniać ponad 20 wysoko wykwalifikowanych specjalistów i naukowców.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum