Warszawa: Sąd Najwyższy odblokował przetarg na szpital

Autor: haloursynow.pl/Rynek Zdrowia • • 06 maja 2016 13:48

Władze Warszawy wygrały proces z firmą Warbud w sprawie przetargu na budowę szpitala południowego. Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku.

Warszawa: Sąd Najwyższy odblokował przetarg na szpital. Fot. Archiwum

Przetarg na budowę szpitala na Ursynowie  został ogłoszony pod koniec października 2014 r. Zgłosiło się 13 firm. Miasto najpierw chciało wybrać 5 firm z największym doświadczeniem w budowie obiektów służby zdrowia, a w kolejnym etapie poznać oferty cenowe. 

Sprawa utknęła jednak na pierwszym etapie. Firma Warbud, która nie dostała się do finałowej piątki  poskarżyła się do Krajowej Izby Odwoławczej. Kiedy KIO nie przyznała jej racji, firma odwołała się do sądu okręgowego. Ten zaś skierował zapytanie prawne do Sądu Najwyższego. Sąd Najwyższy zwrócił sprawę do Sądu Okręgowego w Warszawie.

SO uznał, że Warbud nie może skarżyć się na sentencję wyroku zawartą z uzasadnieniu - o to budowlańcy mieli pretensje, odwołując się do sądu okręgowego. Procedura przetargu została więc odblokowana.

Szpital Południowy ma powstać u zbiegu ulic Pileckiego i Gandhi, obok budynków Centrum Onkologii. W trzech 4-piętrowych budynkach zaplanowano 288 łóżek. Powstaną oddziały: chirurgia, interna, ginekologia i położnictwo, pediatria, oraz szpitalny oddział ratunkowy z lądowiskiem na dachu, diagnostyka, przychodnie i stacja dializ.

Budowa szpitala ma potrwać trzy lata. Na inwestycję miasto zarezerwowało 420 mln zł.

Więcej: www.haloursynow.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum