Warszawa. Jest decyzja o rozbudowie SOR-u w Szpitalu Czerniakowskim. Koszt inwestycji to 13 mln zł

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP17 września 2021 13:34

SOR w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie zostanie rozbudowany. Prace mają potrwać 14 miesięcy, a koszt inwestycji przekroczy 13 mln zł. W tym czasie oddział będzie cały czas funkcjonował.

SOR w Szpitalu Czerniakowskim zostanie rozbudowany. Fot. szpitalczerniakowski.waw.pl
  • Informację o rozbudowie oddziału ratunkowego podał wydział prasowy Urzędu miasta stołecznego Warszawy
  • Wiceprezydent Renata Kaznowska poinformowała, że miasto przeznaczyło na przebudowę oraz rozbudowę SOR ponad 13 mln zł
  • SOR zostanie rozbudowany o m.in. jedną kondygnację od strony ul. Stępińskiej, oraz dwie kondygnacje z podpiwniczeniem od strony ul. Górskiej

"To ważna inwestycja"

O podpisaniu umowy na rozbudowę i doposażenie placówki poinformowano w komunikacie wydziału prasowego Urzędu m.st. Warszawy. "Niemal 30 tys. osób w nagłych przypadkach, często z zagrożeniem zdrowia i życia korzysta w ciągu roku z pomocy SOR-u w Szpitalu Czerniakowskim dlatego miasto przeznaczyło ponad 13 mln zł na gruntowną rozbudowę i przebudowę oddziału" - podkreśliła cytowana w nim wiceprezydent Renata Kaznowska.

- Co ważne, w czasie prowadzenia inwestycji SOR będzie nadal funkcjonował i przyjmował pacjentów - zaznaczyła.

W komunikacie wskazano, że Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Czerniakowskim powstał na bazie izby przyjęć i został uruchomiony w 2010 r.

- Istniejący SOR zostanie rozbudowany o jedną kondygnację od strony ul. Stępińskiej, oraz dwie kondygnacje z podpiwniczeniem od strony ul. Górskiej. W ramach inwestycji modernizacji zostanie również poddana wydzielona część budynku szpitala w poziomie parteru, obejmująca istniejący SOR - wymienione zostaną m.in. posadzki, okna, drzwi oraz bramy wjazdowe - zapowiedziano.

- Kondygnacja podziemna przeznaczona będzie na pomieszczenia techniczne i magazynowe. Na parterze znajdą się pomieszczenia SOR, m.in. rejestracja i poczekalnie, gabinety badań, sale: obserwacyjna, resuscytacyjno-zabiegowa, wstępnej intensywnej terapii. Piętro będzie wykorzystane dla potrzeb administracyjnych. W wyniku rozbudowy łączna powierzchnia użytkowa oddziału ratunkowego zwiększy się o 575 m kw. - poinformowano w komunikacie.

Czytaj: SOR w białostockim szpitalu klinicznym zawieszony od października. Szpital wypowiedział umowę z NFZ

Modernizacja oddziału ratunkowego

Z kolei od strony podwórza będzie osobny wjazd dla karetek oraz wejście dla pieszych do SOR. "Po generalnym remoncie podjazdu powstanie możliwość podjazdu pod budynek dwóch karetek jednocześnie. Niezależne wejście główne dla pieszych, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie znajdowało się od strony ul. Górskiej" - zaznaczono.

- Koszt prac budowlano-instalacyjnych wraz z podstawowym wyposażeniem medyczno-technicznym wyniesie ponad 13 mln zł. Wykona je w ciągu 14 miesięcy od dnia podpisania umowy firma EBS BUD Sp. z o.o. Inwestycję w imieniu m.st. Warszawy nadzoruje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta - poinformowano w komunikacie.

Czytaj: Oddział pediatryczny zamknięty od dwóch miesięcy, bo nie ma lekarzy

Mazowsze. Trzy oddziały zawieszone. Trwa ich remont i modernizacja. RAPORT Rynku Zdrowia

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum