Warszawa: Centrum Zdrowia Dziecka z nowym blokiem operacyjnym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2015 17:06

Instytut Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka zyskał nowy blok operacyjny. Uczestniczący w środowej (24 czerwca) uroczystości otwarcia nowego pawilonu minister zdrowia Marian Zembala podkreślał, że oznacza to nowe możliwości w leczeniu małych pacjentów.

Warszawa: Centrum Zdrowia Dziecka z nowym blokiem operacyjnym
FOT. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CZD prof. Andrzej Piotrowski powiedział dziennikarzom, że dzięki nowemu blokowi zwiększy się liczba sal operacyjnych z obecnych siedmiu do dziesięciu. W efekcie wzrośnie liczba operacji, które są wykonywane w CZD. W nowym pawilonie, jak wskazał, znajdą się także dodatkowe sale wybudzeń.

Prof. Piotrowski ocenił, że od środowego oficjalnego otwarcia do momentu, kiedy w nowym budynku pojawią się mali pacjenci, minie jeszcze ok. dwa, trzy tygodnie. Wyjaśnił, że gdy tak się już stanie stary blok będzie remontowany. Zostanie tam utworzony nowy oddział intensywnej terapii, ze zwiększoną liczbą miejsc (z obecnych 10 do 22 stanowisk).

W Centrum Zdrowia Dziecka, jak podał prof. Piotrowski operowanych jest rocznie ok. 14 tys. dzieci. - To największy tego typu ośrodek w Polsce - podkreślił.

Instytut Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka jest jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Centrum Zdrowia Dziecka od ponad 30 lat realizuje świadczenia zdrowotne dla dzieci i młodzieży z zakresu lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnego oraz rehabilitacji.

Dyrektor Instytutu CZD dr Małgorzata Syczewska wskazywała podczas otwarcia nowego bloku, że ten sukces to praca zespołowa. 

Podczas uroczystości w CZD minister dziękował wszystkim zaangażowanym w projekt. Podziękowania skierował także do swojego poprzednika Bartosza Arłukowicza.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum