Warszawa: Carolina Medical Center otwarte

Autor: ASX/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2010 10:45

Carolina Medical Center przyjęła już pierwszych pacjentów w nowej siedzibie szpitala ortopedii i medycyny sportowej. Placówka nie ma kontraktu z NFZ.

Nowa siedziba Carolina Medical Center (CMC) zajmuje 6 kondygnacji. Są 34 łóżka. Do użytku oddano również duży parking, restaurację i aptekę.

W nowym szpitalu pacjent oszczędza czas. Już w dniu zgłoszenia po konsultacji lekarskiej i wykonaniu koniecznych badań z zakresu diagnostyki obrazowej i funkcjonalnej, pacjentowi postawiona zostaje diagnoza i zaproponowany plan dalszego leczenia. W ciągu jednego dnia pacjent dostaje więc pełną informację zwrotną.

– Zależało nam na maksymalnym skróceniem czasu pobytu pacjenta w klinice – powiedział dr Tadeusz Bokwa, dyrektor medyczny w Carolina Medical Center. Jest to możliwe za sprawą nowoczesnego Centrum Diagnostyki Obrazowej i Funkcjonalnej.

Diagnostyka obrazowa jest wyposażona w najnowszej generacji cyfrowy aparat  rentgenowski oraz  rezonans magnetyczny z cewkami do badań poszczególnych stawów. Dodatkowe wyposażenie rezonansu pozwoli na wykonywanie badań również u małych dzieci w znieczuleniu ogólnym.

NZOZ Carolina Medical Center to nowoczesne centrum ortopedii i medycyny sportowej w Warszawie skierowane nie tylko do osób aktywnych ruchowo, sportowców, ale przede wszystkim do pacjentów w każdym wieku, dorosłych i  dzieci z chorobami i urazami narządu ruchu. Kompleksowe leczenie w klinice, na które składa się diagnostyka, leczenie operacyjne i zachowawcze oraz fizjoterapia, jest wynikiem współpracy specjalistów różnych dziedzin: ortopedii, diagnostyki obrazowej, reumatologii, neurochirurgii, rehabilitacji oraz reumoortopedii i neurologii.

Nie ma on podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, dlatego pacjenci muszą zapłacić za każdą wizytę i badanie. Również podczas całodobowego dyżuru ortopedycznego dla dorosłych i dla dzieci, który szpital zamierza uruchomić wiosną.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum