Warszawa: 10 stycznia startuje budowa Szpitala Pediatrycznego WUM

Autor: WUM, DMX/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2012 13:14

10 stycznia zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - informuje Marta Wojtach, rzeczniczka uczelni.

Nowy szpital pediatryczny będzie miał 527 łóżek, w tym 430 pediatrycznych, 57 neonatologicznych i 40 położniczych. Obiekt powstaje na terenie Kampusu Banacha WUM przy ul. Żwirki i Wigury, na działce o wartości około 54 mln zł będącej własnością uczelni.

Budowa szpitala jest inwestycją wieloletnią, finansowaną z budżetu państwa. Koszt budowy i wyposażenia szacowany jest obecnie na kwotę blisko 545,5 mln  zł. 

Do nowej lecznicy przeniesione zostaną katedry, kliniki i zakłady z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego mieszczącego się w dwóch lokalizacjach: przy ul. Marszałkowskiej i Działdowskiej. Obecnie szpital przyjmuje 60 proc. dzieci  z Warszawy i regionu.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod nowy obiekt wezmą między innymi udział: małżonka prezydenta RP Anna Komorowska, która jest przewodniczącą Komitetu Honorowego Budowy Szpitala Pediatrycznego, marszałek Sejmu Ewa Kopacz, przedstawiciele resortu zdrowia, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum