×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wałbrzych: otwarto nowoczesne centrum pulmonologiczne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia03 grudnia 2013 18:16

Blisko 28 mln zł kosztowała budowa i wyposażenie otwartego we wtorek (3 grudnia) nowoczesnego centrum pulmonologicznego w Wałbrzychu. Obiekt będzie służył górnikom z Wałbrzycha i okolic oraz pacjentom z chorobami płuc z całego Dolnego Śląska. Budowa i zakup wyposażenia centrum kosztowały 27,8 mln zł.

Wałbrzych: otwarto nowoczesne centrum pulmonologiczne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Centrum znajduje się w nowym skrzydle Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Będą tu działać dwa oddziały: pulmonologiczny, nefrologiczny oraz centralna apteka szpitalna. Na terenie szpitala uruchomione zostaną także 24 stanowiska dializacyjne; pomieści się tu też ponad 70 łóżek. Czterokondygnacyjny obiekt ma prawie 4,5 tys. m.kw. powierzchni, z czego powierzchnia oddziału pulmonologicznego zajmie blisko 3 tys. m. kw..

Jak powiedział podczas uroczystego otwarcia członek zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj, dzięki centrum pacjenci mają możliwość leczenia się w największym i najnowocześniejszym centrum pulmonologicznym na Dolnym Śląsku.

- Centrum jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców regionu na skuteczne i nowoczesne leczenie pulmonologiczne. Niestety mimo zamknięcia kopalń węgla w regionie zachorowalność na pylicę i inne schorzenia płuc od wielu lat utrzymuje się na wysokim poziomie - dodał.

Z Centrum Pulmonologii, oprócz byłych górników kopalń węglowych, będą korzystali czynni zawodowo górnicy licznych w regionie kopalń surowców skalnych czy zakładów współpracujących z górnictwem.

Budowa i zakup wyposażenia centrum kosztowały 27,8 mln zł, z czego ponad 15 mln zł pochodziło z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze