×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wadowice: wreszcie jest nowy szpitalny budynek

Autor: Wadowice24/Rynek Zdrowia17 grudnia 2015 08:59

Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach może już korzystać z pomieszczeń nowego pawilonu łóżkowego. W środę (16 grudnia) uroczyście otwarto trzy jego kondygnacje.

Wadowice: wreszcie jest nowy szpitalny budynek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Za kilka dni do nowego budynku szpitalnego wejdą pierwsi pacjenci. Na trzech kondygnacjach nowego pawilonu zorganizowano pracę oddziału chirurgi ogólnej, chirurgi urazowej i geriatrii.

Jak poinformował Józef Budka, dyrektor szpitala, dziękując powiatowi za ukończenie inwestycji, postawienie nowego budynku kosztowało do tej pory 31,5 mln złotych.

Wyposażanie trzech pierwszych kondygnacji zakończono w październiku. Obejmuje ono kompleksowe wyposażenie gabinetów medycznych, diagnostycznych, zabiegowych, pomieszczeń rehabilitacji takich jak: fizykoterapii, laseroterapii, elektroterapii, magnetronika, sali rehabilitacji oddziału geriatrii oraz pomieszczeń oddziału chirurgii.

Obecnie trwa kolejny etap rozbudowy pawilonu o IV i V kondygnację, gdzie swoje miejsca znajdą oddział II wewnętrzny (oddział wewnętrzny na 60 łózek) oraz oddział położnictwa i neonatologii z blokiem porodowym z salą do cesarskich cięć. Rozbudowa ma zostać ukończona do końca stycznia 2016 r.

Więcej: www.wadowice24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze