×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Wadowice: powiatowy szpital będzie rozbudowany - pomogą gminy

Autor: MS/Rynek Zdrowia29 lutego 2012 12:41

Starosta powiatu wadowickiego, Jacek Jończyk zadeklarował, że jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa pierwszego etapu pawilonu Szpitala Powiatowego w Wadowicach. Pieniądze na ten cel mają być zarezerwowane w budżecie powiatu.

Wadowice: powiatowy szpital będzie rozbudowany - pomogą gminy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jacek Jończyk w rozmowie z rynkiem zdrowia powiedział, że w budżecie powiatu na ten rok zostały zarezerwowane środki na budowę pierwszego etapu szpitala tj. stan surowy otwarty. W związku z tym został też ogłoszony przetarg, którego rozstrzygnięcie planowane jest na kwiecień.

Starosta dodał, że samorząd powiatowy jest przekonany, iż w budowie szpitala pomogą gminy.

-  Mamy deklaracje samorządów gminnych, że jeżeli powiat rozpocznie tę inwestycję, to one na pewno się do niej dołożą. Wierzymy, że gminy dotrzymają słowa, stąd też m.in. nasz pierwszy krok w tym kierunku - przyznał Jończyk.

Obecnie zarząd powiatu w Wadowicach posiada projekt budowlany i pozwolenie na budowę pięciokondygnacyjnego obiektu - pawilonu "E" szpitala, w którym znajdą się cztery oddziały: chirurgii ogólnej, chirurgii urazowej, ginekologii i patologii ciąży oraz położniczy i noworodków.

Aby szpital mógł nadal funkcjonować, pawilon szpitalny, który zastąpi obecny ''stary'' Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Wadowicach, musi powstać do końca 2016 roku. Bez tej inwestycji, od 2017 roku szpital przestanie istnieć, bo nie będzie spełniał standardów i NFZ nie podpisze kontraktu.

W najbliższy piątek (2 marca) ma też dojść do spotkania starosty z członkami stowarzyszenia Inicjatywa Wolne Wadowice.

- Będziemy dyskutować o przyszłości szpitala. Członkowie stowarzyszenia na pewno będą chcieli wiedzieć, co w tej kwestii zrobił powiat i co zamierza uczynić w najbliższej przyszłości - podsumował starosta.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum