Wadowice: ostry spór o koszty rozbudowy szpitala

Autor: Gazeta Krakowska, AK/Rynek Zdrowia • • 06 października 2009 16:45

W środę (7 października) zapadnie decyzja co do losów rozbudowy Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach. Starosta ma bowiem podjąć decyzję czy udzielić placówce pozwolenia na rozbudowę.

Wadowice: ostry spór o koszty rozbudowy szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Starostwo ma obiekcje co do projektu rozbudowy szpitala. Jak podaje Gazeta Krakowska głównie chodzi o pieniądze. Pierwotnie rozbudowa szpitala miała kosztować 48 mln zł. Projekt z kolei zakłada, że inwestycja ma pochłonąć aż 100 mln zł.

Rozbudowa szpitala jest konieczna, aby spełniał on do 2012 r. surowe normy sanitarne i budowlane, które w obecnym kształcie szpitala są niemożliwe do osiągnięcia. Jeśli szpital nie spełni norm, może dojść do sytuacji, że będzie musiał zwrócić pieniądze otrzymane z funduszy unijnych na wcześniejsze inwestycje.

– Mamy nadzieję, że dostaniemy pozwolenie na budowę. Złożono na mnie doniesienie do prokuratury w sprawie rozbudowy szpitala, ale ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Zrobiłam wszystko najlepiej jak mogłam – mówi portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor szpitala Krystyna Grzesiek.

Gazeta Krakowska dotarła do pracowników krakowskiej firmy Pro-Medicus, którzy stworzyli na zlecenie dyrekcji szpitala projekt nowego pawilonu. Są przekonani, że mimo sporów starostwa z dyrekcją lecznicy, sprawa pozwolenia na rozbudowę szpitala jutro zostanie rozpatrzona pozytywnie.

– Wykonaliśmy już wiele takich projektów i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby starostwo robiło problemy z pozwoleniem na budowę – mówi Bożena Kuś z firmy Pro-Medicus. – Myślę, że tym razem będzie podobnie.

Kuś wyjaśnia, że koszt tej inwestycji to nie tylko sama budowa pawilonu, ale również budowa dróg dojazdowych, agregatorowni, czy specjalistycznej oczyszczalni. Starosta Teresa Kramarczyk oddała sprawę zawyżonych kosztów rozbudowy lecznicy do miejscowej prokuratury. Chce sprawdzić, czy zarząd szpitala na czele z Krystyną Grzesiek, nie przekroczył swoich uprawnień.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze