Wadowice: nowy szpital będzie gotowy za trzy lata?

Autor: Wadowice 24/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2013 18:44

Starosta wadowicki Jacek Jończyk jest przekonany, że z początkiem 2016 roku uda się uruchomić w powiatowej lecznicy nowy pawilon. Budynek już stoi, ale trzeba go wykończyć. Aby tego dokonać powiat potrzebuje 53 milionów złotych.

Wadowice: nowy szpital będzie gotowy za trzy lata?
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Starostwo właśnie odebrało obiekt od firmy Budimex S.A. z Warszawy, która wystawiła budynek. Wartość wykonanych robót wyniosła 8,7 mln. zł brutto.

Teraz Firma Erbud realizuje dla powiatu kontrakt na budowę dwóch budynków tlenowni (wraz z wyposażeniem technologicznym) oraz agregatowni (wraz z instalacją elektryczną).

Zgodnie z podpisaną umową, mają powstać też stacja transformatorowa, przyłącza cieplne, zasilanie elektryczne, sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna i deszczowa, odwodnienie oraz oświetlenie terenu a także drogi, place i parkingi. Wartość kontraktu w tym wypadku wynosi 3,2 mln. zł.

Jak przekazał serwisowi Wadowice24.pl starosta Jończyk ma on nadzieję, że całkowite zakończenie inwestycji nastąpi pod koniec 2015 roku. Aby tego dokonać starostwo musi zainwestować ok. 53 mln zł. Pieniądze mogą pochodzić z kredytu o wartości do  45 mln zł. oraz ze sprzedaży majątku powiatu.

Jończyk liczy jednak, że w budowie pawilonu pomogą mu gminy. Do 15 września czeka na deklarację wszystkich 10 samorządów w sprawie wsparcia finansowego inwestycji. Powiat mógłby pozyskać w ten sposób ok.12 mln zł. Ponadto przekazanie 5 mln zł na rozbudowę szpitala w Wadowicach ze swojej rezerwy budżetowej obiecał staroście premier Donald Tusk.

Więcej:  wadowice24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum